PSPDDD

Koronawirus. Komunikat PSPDDD/ 14-03-2020

Koronawirus. Komunikat PSPDDD/ 14-03-2020
Koronawirus. Komunikat PSPDDD/ 14-03-2020

Koleżanki i Koledzy!

Jak wiemy z mediów i oficjalnych komunikatów służb państwowych sytuacja związana z pandemią koronawirusa SARS-Cov-2  jest bardzo dynamiczna i praktycznie nieprzewidywalna.

Jestem w stałym kontakcie ze szpitalami, służbami sanitarnymi, epidemiologami i ekspertami. Nikt na chwile obecną nie wskaże nam preparatu, którym należy wykonywać dezynfekcję. Należy, wykorzystać swoje doświadczenie praktyczne, wiedzę teoretyczną, stosować się do zaleceń centralnych i przede wszystkim zachować zdrowy rozsadek.

Wszelkie zabiegi dezynfekcji muszą wynikać z rzeczywistej potrzeby, a nie być wykonywane profilaktycznie wyłącznie dla obsługi korzystnego zlecenia. Przemieszczając się niepotrzebnie między obsługiwanymi klientami można narażać innych i siebie na zakażenie. Pamiętajmy, że przyjmując zlecenie, bierzemy na siebie odpowiedzialność za skuteczność zabiegu oraz bezpieczeństwo osób trzecich i naszych pracowników. Jesteśmy ambasadorami naszej profesji i m.in. od skuteczności naszych działań będzie zależało jej postrzeganie w przyszłości. Zleceniodawca wierzy, że jesteśmy specjalistami i obdarza nas zaufaniem.

Wydaje się, ze firmy, które nie mają dużych doświadczeń i wiedzy z zakresu dezynfekcji, powinny być szczególnie ostrożne przy podejmowaniu przedmiotowych decyzji.

UWAGA! Jeżeli będę w posiadaniu, jakichkolwiek oficjalnych i wiarygodnych informacji, niezwłocznie je Państwu przekażę.

Jednocześnie informuję, że przygotowania do czwartkowej wideokonferencji trwają…

 

Do kolejnego komunikatu
Zygmunt Jeszka