PSPDDD

WPIS DO REJESTRU BDO DO DNIA 31.12.2019

WPIS DO REJESTRU BDO DO DNIA 31.12.2019
WPIS DO REJESTRU BDO DO DNIA 31.12.2019

Koleżanki i Koledzy,

W związku z pilną sprawą – to jest wywiązanie się z obowiązku nałożonego przez BDO w załączeniu przesyłam interpretację Naszych Radców Prawnych.

Taką samą opinię wyraża również Pani Joanna Tereszkiewicz zajmująca się przedmiotowymi tematami w naszym Biuletynie.

Wiem, że nadal trwają prace ustawodawcze nad powyższym tematem, jednak w zgodzie z aktualnym stanem prawnym sugeruję wykonanie rzeczonego obowiązku.

 

Z szacunkiem
Zygmunt Jeszka
Prezes PSPDDD

 


Dzień dobry,

poniżej przesyłam informacje o obowiązku który może Państwa dotyczyć tj. o WPISIE DO REJESTRU BDO DO DNIA 31.12.2019.

W przypadku BDO NIE MA ZNACZENIA WIELKOŚĆ FIRMY. Do Rejestru muszą się wpisać także firmy jednoosobowe, które wytwarzają odpady i mają w związku z tym obowiązek prowadzenia ewidencji odpadów. Mogą to być np. salony kosmetyczne, gabinety stomatologiczne, gabinety lekarskie, sklepy spożywcze, warsztaty rzemieślnicze czy firmy budowlane.

Więcej informacji na stronach:

https://www.biznes.gov.pl/pl/firma/obowiazki-przedsiebiorcy/chce-wypelniac-obowiazki-srodowiskowe/proc_170-wpis-do-rejestru-bdo-podmioty-wprowadzajace-produkty-produkty-w-opakowaniach-i-gospodarujace-odpadami?selected_institution=0

https://www.biznes.gov.pl/pl/firma/obowiazki-przedsiebiorcy/chce-wypelniac-obowiazki-srodowiskowe/odpady-w-2020-r-rejestracja-ewidencja-i-sprawozdawczosc

 

Z POWAŻANIEM,
KATARZYNA KANECKA – MAŁECKA
RADCA PRAWNY / MEDIATOR