„Oświadczam, iż ukończyłem/am 16 rok życia i zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Polskie Stowarzyszenie Pracowników Dezynfekcji, Dezynsekcji i Deratyzacji zgodnie z Polityką Prywatności w celu obsługi mojego zapytania. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.”

  PSPDDD

  Polskie Stowarzyszenie Pracowników Dezynfekcji, Dezynsekcji i Deratyzacji

  Adres

  ul. Karowa 31, 00-324 Warszawa

  Telefon / Fax

  22 633 60 23

  Email

  biuro@deratyzacja.com.pl

  Facebook

  Polub nas na facebooku

  YouTube

  Subskrybuj nasz kanał na YouTube


  Koleżanki i Koledzy!

  Otrzymuje wiele pytań o dezynfekcję. Konsultuję temat z wieloma osobami.

  Dezynfekcja powinna być wykonywana przez firmy z doświadczeniem, dużą wiedzą i odpowiednim sprzętem. Ekipa gotowa podjąć się tego trudnego zadania powinna dysponować: odzieżą ochronną, sprzętem do oprysku, zamgławiania zimnego i gorącego i wytwornicą ozonu. Do dezynfekcji używać preparaty z wszystkich grup (tlenowe, chlorowe, alkoholowe…) Najlepiej dezynfekcję przeprowadzić jednocześnie przynajmniej dwoma preparatami i dwoma metodami. Pamiętać należy, aby etykieta miała wpis o działaniu na wirusy. Jednoczenie należy pamiętać o skutkach ubocznych zabiegu dezynfekcji tj. zagrożenie dla osób trzecich i pracowników wykonujących, oraz potencjalnych uszkodzeniach sprzętu choćby przez wilgoć lub utlenianie.
  Dlatego każdy wykonawca powinien przygotować oświadczenie o wszystkich skutkach, które odbiorca usługi (zleceniodawca) powinien podpisać przed wykonaniem zabiegu. Należy również pamiętać o dokładnym opisaniu i podpisaniu dokumentów końcowych.

  UWAGA! W przypadku gdyby wprowadzone zostało ograniczenie poruszania się miedzy miejscowościami, wówczas podejmiemy działania, by ekipy ddd mogły na określonych zasadach przemieszczać się.

  Moim zdaniem, w obecnej sytuacji jesteśmy na pierwszej linii. Od sumienności, uczciwości, wiedzy i naszej pracy, może dużo zależeć.

  Informuję, że już 28 lutego wysłałem do ministerstwa zdrowia i Państwowego Zakładu Higieny pismo z deklaracją o gotowości do wspólnych działań przez Polskie Stowarzyszenie Pracowników Dezynfekcji, Dezynsekcji i Deratyzacji i jego Członków.

  Bądźmy razem
  Zygmunt Jeszka