„Oświadczam, iż ukończyłem/am 16 rok życia i zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Polskie Stowarzyszenie Pracowników Dezynfekcji, Dezynsekcji i Deratyzacji zgodnie z Polityką Prywatności w celu obsługi mojego zapytania. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.”

  PSPDDD

  Polskie Stowarzyszenie Pracowników Dezynfekcji, Dezynsekcji i Deratyzacji

  Adres

  ul. Karowa 31, 00-324 Warszawa

  Telefon / Fax

  22 633 60 23

  Email

  biuro@deratyzacja.com.pl

  Facebook

  Polub nas na facebooku

  YouTube

  Subskrybuj nasz kanał na YouTube


  Dzień Dobry,

  Koleżanki i Koledzy!

  Staramy się śledzić zmiany prawa dotyczące naszej branży DDD. Aktualnie ważny dla firm jest nowy przepis dotyczący ochrony zdrowia pracowników. O przedstawienie tematu poprosiłem „Naszą” Panią od BHP i Ochrony Środowiska mgr Joannę Tereszkiewicz.

  Z szacunkiem
  Prezes PSPDDD
  Zygmunt Jeszka

  ___________________________________________________________________

  Na podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 11 grudnia 2020 r. (wejście w życie rozporządzenia: 29 grudnia 2020 r.) zmieniającego rozporządzenie w sprawie szkodliwych czynników biologicznych dla zdrowia w środowisku pracy oraz ochrony zdrowia pracowników zawodowo narażonych na te czynniki pracodawcy zostali zobowiązani do aktualizacji oceny ryzyka zawodowego, na jakie jest lub może być narażony pracownik, sporządzonej przed dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia, z uwzględnieniem klasyfikacji i wykazu szkodliwych czynników biologicznych określonych w załączniku nr 1 do rozporządzenia zmienianego w § 1, w brzmieniu nadanym niniejszym rozporządzeniem:

  a) w zakresie dotyczącym koronawirusa zespołu ostrej niewydolności oddechowej 2 (SARS-CoV-2) – w terminie 30 dni od dnia wejścia w życie niniejszego rozporządzenia,

  b) w pozostałym zakresie – do dnia 20 listopada 2021 r.;

   

  Z poważaniem

  Joanna Tereszkiewicz