„Oświadczam, iż ukończyłem/am 16 rok życia i zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Polskie Stowarzyszenie Pracowników Dezynfekcji, Dezynsekcji i Deratyzacji zgodnie z Polityką Prywatności w celu obsługi mojego zapytania. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.”

  PSPDDD

  Polskie Stowarzyszenie Pracowników Dezynfekcji, Dezynsekcji i Deratyzacji

  Adres

  ul. Karowa 31, 00-324 Warszawa

  Telefon / Fax

  22 633 60 23

  Email

  biuro@deratyzacja.com.pl

  Facebook

  Polub nas na facebooku

  YouTube

  Subskrybuj nasz kanał na YouTube


  Polskie Stowarzyszenie Pracowników Dezynfekcji, Dezynsekcji i Deratyzacji serdecznie zaprasza na szkolenie „Wymagania kluczowych standardów zarządzania jakością i sposoby dziedziczenia firm i majątku uwzględniając aspekty podatkowe i organizacyjne”

  Data szkolenie: 23 maja 2023 r. (wtorek)
  Miejsce szkolenie: Warszawa, Hotel GROMADA, ul. Powstańców Warszawy 2
  Godziny szkolenia: 10:00 – 16:00

  W pierwszej części dr hab. inż., prof. nadzw. UEP Justyna Górna przypomni i utrwali Państwu najważniejsze kwestie związane ze standardami zarzadzania jakością i bezpieczeństwem w obszarze DDD ( BRC Food Safety (nowe wydanie 9), BRC GS Packaging Materials, IFS Food, GMP +, ISO 22000, FSSC 22000). Zostaną również przedstawione wymagania amerykańskiego standardu AIB (The AIB International Consolidated Standards for Inspection, Prerequisite and Food Safety Programs) w zakresie DDD.

  W drugiej części pani Katarzyna Łęgowska-Łęcka  opowie Państwu o nowym podmiocie mającym pojawić się wkrótce w Polsce. Chodzi o Fundację Rodzinną, która funkcjonuje już od dłuższego czasu w takich krajach jak: Austria, Holandia, Szwecja, Niemcy, Szwajcaria, Liechtenstein oraz Malta. Korzysta z niej wielu polskich przedsiębiorców, którzy chcą zachować integralność firmy w kolejnych pokoleniach.

  Celem Fundacji Rodzinnej jest realizacja woli spadkodawcy, określonej przez niego na etapie tworzenia fundacji. Przekazany majątek nie zostanie po śmierci włączony w masę spadkową, a tym samym nie zostanie rozdrobniony i będzie własnością wyznaczonego spadkobiercy.
  Co najciekawsze Fundacja Rodzinna cieszy się poparciem polskich polityków z różnych opcji politycznych, co tylko pokazuje, jak bardzo potrzebna jest polskim przedsiębiorcom.

  PROGRAM SZKOLENIA
  10:00-12:00Wymagania kluczowych standardów zarządzania jakością i bezpieczeństwem w łańcuchu żywnościowym w aspekcie nadzoru nad szkodnikami

   
  W ramach wykładu przedstawione zostaną wymagania kluczowych standardów zarzadzania jakością i bezpieczeństwem w obszarze DDD, takich jak BRC Food Safety (nowe wydanie 9), BRC GS Packaging Materials, IFS Food, GMP +, ISO 22000, FSSC 22000. Zostaną również przedstawione wymagania amerykańskiego standardu AIB (The AIB International Consolidated Standards for Inspection, Prerequisite and Food Safety Programs) w zakresie DDD. Ponadto zostaną zaprezentowane liczne dobre praktykipostępowania w zakresie spełnienia wymagań powyżej wymienionych standardów oraz przykłady niezgodności stwierdzanych podczas auditów DDD. 

  dr hab. inż., prof. nadzw. UEP Justyna Górna
  jest absolwentką Akademii Ekonomicznej (Uniwersytet Ekonomiczny) w Poznaniu. Obecnie dr hab. inż. nauk ekonomicznych i prof. nadzw. UEP. Jest wykładowcą akademickim. Prowadzi firmę JG CONSULTING. Jest między innymi: audytorem wiodącym w zakresie wymagań norm ISO 9001 i ISO 22000, ekspertem z zakresu bezpieczeństwa żywności w PIHZ Certyfikacja Sp. z o.o. oraz członkiem Komitetu Technicznego nr 310 ds. Systemów Zarządzania Bezpieczeństwem Żywności przy Polskim Komitecie Normalizacyjnym. Jest rzeczoznawcą MEN licznych programów nauczania dla zawodów ekonomicznych i opiniodawcą wielu podręczników. Ukończyła liczne szkolenia dotyczące m.in. Systemu HACCP, zarządzania, audytowania według wymagań ISO, a także bezpieczeństwa żywności. Była i jest konsultantem oraz trenerem m.in. ds. wdrażania: systemu HACCP, IFS, BRC, Systemu Zarządzania Jakością, Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Żywności, standardu GMP + B2, standardu BRC/IOP, wymagań normy ISO, systemu zarządzania BHP. Prowadzi wykłady i szkolenia z zakresu wdrażania systemów jakości.


   
  12:00-16:00Sukcesja firmy i fundacja rodzinna 

  Szkolenie ma na celu omówienie sposobów dziedziczenia firm i majątku uwzględniając aspekty podatkowe i organizacyjne.  Poruszone zostaną takie tematy jak:
  1.     Działalność gospodarcza i zarząd sukcesyjny.
  2.     Przekształcenia działalności gospodarczej w spółkę.
  3.     Dziedziczenie i darowizny udziałów (w tym kwestie wyceny). 
  4.     Spółki osobowe (w tym „zamiana” wspólników spółki cywilnej). 
  5.     Opodatkowanie spadków.   
  6.     Praktyczne aspekty zakładania i prowadzenie fundacji rodzinnej (ustawa o fundacji rodzinnej wejdzie w życie 22 maja 2023 roku). To nowy podmiot w Polsce, ale konstrukcja jest znana w wielu krajach. Dzięki fundacji rodzinnej można ochronić majątek przed egzekucją, pozwala ona na czerpanie dochodów przez członków rodziny z majątku bez jego nabywania, ale wiąże się z wieloma ograniczeniami i obciążeniami. 

  Katarzyna Łęgowska-Łęcka 
  doradca podatkowy i doradca restrukturyzacyjny. Od 2003 roku prowadzi kancelarie zajmujące się doradztwem podatkowym, finansowym, pozyskiwaniem finansowania dla firm, przekształceniami podmiotów oraz przeprowadzaniem restrukturyzacji przedsiębiorstw.    

  KOSZT SZKOLENIA DLA JEDNEJ OSOBY (Dla osób niezrzeszonych)
  861 zł brutto (700 zł + 23 % VAT)
  KOSZT SZKOLENIA DLA JEDNEJ OSOBY (DLA CZŁONKÓW STOWARZYSZENIA)
  492 zł brutto (400 zł + 23% VAT)

  Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu prosimy o wypełnienie poniższego formularzu zgłoszeniowego.

  Wpłaty za udział w konferencji należy przelewać od 24 kwietnia do 12 maja br na konto: Santander Bank Polska S.A. 22 1090 1463 0000 0001 3579 4494
  Tytuł przelewu: Szkolenie 23.05 + Imię i Nazwisko uczestnika

  W nazwie szkolenia prosimy wpisywać: Szkolenie 23.05

  CZŁONKOWIE WSPIERAJĄCY PSPDDD